Menu

Fodbold

​Fodboldafdelingen kunne i 2009 fejre 100 år med fodbold i Horbelev. Fodboldafdelingen er i dag en del af Horbelev IF som blev stiftet den 31.01.1968 ved en sammenlægning af fodbold- og håndboldklubberne samt gymnastikforeningen i Horbelev.

Det er fodboldafdelingens mål at kunne tilbyde fodbold for alle, både piger og drenge, kvinder og herrer. På ungdomsområdet er der derfor indledt et samarbejde med LUIF for U8 - U16, hvor der trænes på tirsdage i Horbelev og på torsdage i LUIF.

For de 3-7 årige har vi indført aktiviteten Leg og Bevægelse, hvor hensigten er at få børnene til at dyrke idræt gennem leg og socialt samvær. Der trænes kun 1 gang ugentligt og hver træningslektion er kun på 45 minutter. Hver træningsaften afsluttes med frugt og saftevand i klublokalet eller ude på terrassen hvis vejret er godt. Det er et krav at børnenes forældre deltager i eller er tilstede under træningen.​

For også at have et tilbud til de mest talentfulde og ambitiøse ungdomsspillere har vi indgået en samarbejdsaftale med DBU LF og NFC. Gælder for U10 og opefter. Endvidere satses i både ungdoms- og i seniorafdelingen på ansættelse af DYGTIGE og GODE TRÆNERE.

Derudover ligger vi stort arbejde i skabe et godt socialt sammenhold i klubben, hvor det er vores mål at alle føler sig velkommen, både som spiller, tilskuer, sponsor eller gæst. Også gode relationer til DBU LF, øvrige fodboldklubber på Lolland-Falster og dommerne, vægtes højt.​

 

Bandesponsorer

Følg os på Facebook

Følg os på Facebook

Klubbens kampe
April 2017
1.
lørdag
14.00
Horbelev
-
Herrer
Senior
Træningskampe senior/Ynglinge Triokampe • Pulje 1
Horbelev stadion
DLF-Terslev
Horbelev stadion
2.
søndag
15.00
Horbelev
-
Herrer
Senior
Træningskampe senior/Ynglinge Triokampe • Pulje 1
Horbelev stadion
Nykøbing FC
Horbelev stadion
5.
onsdag
17.45
B1938/HIF/LUIF
2 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 8
Idestrup stadion
Eskilstrup
Idestrup stadion
7.
fredag
18.15
Tingsted (2)
3 - 7
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Tingsted stadion
Horbelev (2)
Tingsted stadion
8.
lørdag
14.00
Systofte
0 - 4
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
OK+ Arena
Horbelev (1)
OK+ Arena
8.
lørdag
15.15
Nykøbing FC
3 - 8
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Zoo Banen (11 mands kunst)
Horbelev
Zoo Banen (11 mands kunst)
12.
onsdag
19.00
Horbelev
1 - 8
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 6
Horbelev stadion
Ørslev GIF (V)
Horbelev stadion
13.
torsdag
10.45
Horbelev
livescore
3 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Horbelev stadion
B. Frem
Horbelev stadion
13.
torsdag
13.00
Horbelev (1)
livescore
3 - 1
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Eskilstrup
Horbelev stadion
19.
onsdag
18.00
Østofte GIF
0 - 21
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 8
Østoftehallen
B1938/HIF/LUIF
Østoftehallen
19.
onsdag
18.30
NFB/NAB
Spillet
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
Nr. Alslev stadion
Horbelev/LUIF
Nr. Alslev stadion
19.
onsdag
18.45
SB
8 - 0
Herrer
M+40
Veteran Indledende • p2
SB´s anlæg
Horbelev
SB´s anlæg
19.
onsdag
19.15
SB
2 - 0
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 6
SB´s anlæg
Horbelev
SB´s anlæg
20.
torsdag
18.30
Horbelev (2)
livescore
0 - 5
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Nykøbing FC (1)
Horbelev stadion
20.
torsdag
18.30
Horbelev/LUIF
Spillet
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
LUIF´s anlæg
NFB/NAB
LUIF´s anlæg
23.
søndag
13.00
Horbelev
livescore
2 - 0
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Horbelev stadion
FC Nakskov
Horbelev stadion
25.
tirsdag
18.30
TGB
Spillet
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
TGB´s anlæg
Horbelev/LUIF
TGB´s anlæg
25.
tirsdag
18.45
LUIF
livescore
5 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
LUIF´s anlæg
Horbelev (2)
LUIF´s anlæg
26.
onsdag
18.00
B1938/HIF/LUIF
8 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 8
Idestrup stadion
FC Nakskov
Idestrup stadion
26.
onsdag
19.00
Horbelev
1 - 1
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 6
Horbelev stadion
Væggerløse
Horbelev stadion
28.
fredag
18.45
ØUB
0 - 0
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Øster Ulslev stadion
Horbelev
Øster Ulslev stadion
28.
fredag
19.00
NFB/NAB
Spillet
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
Kvickly park
Horbelev/LUIF
Kvickly park
29.
lørdag
15.30
Nykøbing FC (2)
livescore
4 - 4
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Anlæg nord (01)
Horbelev (1)
Anlæg nord (01)
Maj 2017
1.
mandag
19.00
NFB
3 - 0
Herrer
M+40
Veteran Indledende • p2
Kvickly park
Horbelev
Kvickly park
2.
tirsdag
18.30
Horbelev/LUIF
Spillet
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
Horbelev stadion
MB
Horbelev stadion
2.
tirsdag
18.30
B 1990
0 - 5
Herrer
Senior
DBU Pokalen • p1
Nysted Stadion
Horbelev
Nysted Stadion
3.
onsdag
18.00
NAB/NFB
9 - 0
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 8
Nr. Alslev stadion
B1938/HIF/LUIF
Nr. Alslev stadion
4.
torsdag
19.00
Horbelev (2)
2 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Systofte
Horbelev stadion
6.
lørdag
14.00
Møns FK
0 - 4
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 6
Stege Stadion
Horbelev
Stege Stadion
6.
lørdag
14.00
Horbelev (1)
livescore
1 - 1
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
B 1938
Horbelev stadion
7.
søndag
10.30
Eskilstrup
7 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Eskilstrup stadion
Horbelev (2)
Eskilstrup stadion
8.
mandag
19.00
Horbelev
0 - 7
Herrer
M+40
Veteran Indledende • p2
Horbelev stadion
Væggerløse
Horbelev stadion
9.
tirsdag
18.30
FC Nakskov (2)
Spillet
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
OK+ stadion
Horbelev/LUIF
OK+ stadion
10.
onsdag
19.00
GPA
1 - 1
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 6
Garant Arena
Horbelev
Garant Arena
11.
torsdag
19.00
Horbelev (2)
1 - 9
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Horbelev (1)
Horbelev stadion
13.
lørdag
13.30
Horbelev
2 - 1
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Horbelev stadion
Nykøbing FC
Horbelev stadion
15.
mandag
17.30
Horbelev/LUIF
Spillet
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
LUIF´s anlæg
Nykøbing FC
LUIF´s anlæg
15.
mandag
19.00
Nykøbing FC
livescore
13 - 0
Herrer
M+40
Veteran Indledende • p2
Anlæg nord (01)
Horbelev
Anlæg nord (01)
17.
onsdag
18.00
Væggerløse
2 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 8
Garant Arena
B1938/HIF/LUIF
Garant Arena
17.
onsdag
18.30
HIF
Spillet
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
Holeby stadion
Horbelev/LUIF
Holeby stadion
18.
torsdag
19.00
Nykøbing FC (2)
livescore
3 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Anlæg nord (01)
Horbelev (2)
Anlæg nord (01)
20.
lørdag
11.00
Horbelev/LUIF
Spillet
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
LUIF´s anlæg
FC Nakskov (1)
LUIF´s anlæg
20.
lørdag
13.30
B. Frem
0 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Inges Auto Park
Horbelev
Inges Auto Park
20.
lørdag
14.00
Horbelev (1)
1 - 5
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Væggerløse
Horbelev stadion
22.
mandag
19.00
Horbelev
livescore
2 - 4
Herrer
M+40
Veteran Indledende • p2
Horbelev stadion
B 1938
Horbelev stadion
23.
tirsdag
18.45
Horbelev
livescore
4 - 5
Herrer
Senior
DBU Pokal 2. Runde • p1
Horbelev stadion
Rødby
Horbelev stadion
24.
onsdag
18.30
B1938/HIF/LUIF
0 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 8
Idestrup stadion
MB
Idestrup stadion
24.
onsdag
18.30
Horbelev/LUIF
Spillet
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
Horbelev stadion
Rødby
Horbelev stadion
26.
fredag
19.00
FC Nakskov
4 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
OK+ stadion
Horbelev
OK+ stadion
28.
søndag
13.00
Tingsted (1)
0 - 0
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Tingsted stadion
Horbelev (1)
Tingsted stadion
28.
søndag
13.30
GIF/NAB/NFB
livescore
3 - 2
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 6
Guldborg stadion
Horbelev
Guldborg stadion
30.
tirsdag
19.00
Horbelev (2)
livescore
1 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
B 1938
Horbelev stadion
31.
onsdag
19.00
Horbelev
7 - 0
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 6
Horbelev stadion
Jungshoved IF
Horbelev stadion
Juni 2017
1.
torsdag
19.00
Horbelev (1)
2 - 1
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
LUIF
Horbelev stadion
2.
fredag
19.00
Horbelev
livescore
2 - 1
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Horbelev stadion
LUIF
Horbelev stadion
6.
tirsdag
19.00
Horbelev (2)
livescore
2 - 4
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Tingsted (1)
Horbelev stadion
7.
onsdag
18.30
B1938/HIF/LUIF
1 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 8
Idestrup stadion
TGB
Idestrup stadion
7.
onsdag
19.00
NAB
1 - 0
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 6
Nr. Alslev stadion
Horbelev
Nr. Alslev stadion
9.
fredag
18.30
Væggerløse
Spillet
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
Garant Arena
Horbelev/LUIF
Garant Arena
11.
søndag
10.45
Horbelev (1)
livescore
7 - 4
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Tingsted (2)
Horbelev stadion
11.
søndag
13.00
Horbelev
livescore
5 - 0
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Horbelev stadion
ØUB
Horbelev stadion
12.
mandag
17.30
Nykøbing FC
Spillet
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
Anlæg nord (01)
Horbelev/LUIF
Anlæg nord (01)
12.
mandag
19.00
B 1938
livescore
10 - 0
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Idestrup stadion
Horbelev
Idestrup stadion
14.
onsdag
17.45
B1938/HIF/LUIF
4 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 8
Horbelev stadion
Nykøbing FC
Horbelev stadion
14.
onsdag
18.30
Horbelev/LUIF
Spillet
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
Horbelev stadion
SB
Horbelev stadion
15.
torsdag
19.00
Væggerløse
2 - 4
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Garant Arena
Horbelev (2)
Garant Arena
16.
fredag
18.30
Horbelev/LUIF
Spillet
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
LUIF´s anlæg
FC Nakskov (2)
LUIF´s anlæg
17.
lørdag
13.30
Nykøbing FC (1)
livescore
4 - 1
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Anlæg nord (01)
Horbelev (1)
Anlæg nord (01)
17.
lørdag
15.30
LUIF
livescore
1 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
LUIF´s anlæg
Horbelev
LUIF´s anlæg
19.
mandag
19.00
Horbelev
1 - 1
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Horbelev stadion
NFB
Horbelev stadion
20.
tirsdag
18.30
FC Nakskov (1)
Spillet
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
OK+ stadion
Horbelev/LUIF
OK+ stadion
26.
mandag
19.00
Horbelev
0 - 7
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Horbelev stadion
SIF
Horbelev stadion
Juli 2017
30.
søndag
14.00
Horbelev IF
-
Herrer
Senior
Træningskampe senior/Ynglinge Triokampe • Pulje 1
Horbelev stadion
Terslev G&IF
Horbelev stadion
August 2017
3.
torsdag
18.30
Horbelev IF
-
Herrer
Senior
Træningskampe senior/Ynglinge Triokampe • Pulje 1
Horbelev stadion
NAB
Horbelev stadion
12.
lørdag
14.00
FC Nakskov
-
Herrer
Senior
Træningskampe senior/Ynglinge Triokampe • Pulje 1
OK+ stadion
Horbelev IF
OK+ stadion
14.
mandag
19.00
Rødby
2 - 1
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Go´on Park
Horbelev
Go´on Park
15.
tirsdag
17.45
TGB
1 - 7
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
TGB´s anlæg
B1938/HIF/LUIF
TGB´s anlæg
16.
onsdag
19.00
Væggerløse
2 - 1
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Garant Arena
Horbelev
Garant Arena
18.
fredag
18.30
B1938/HIF/LUIF
livescore
2 - 2
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Idestrup stadion
SB
Idestrup stadion
19.
lørdag
10.00
Kastrup GI
0 - 9
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Kastrup Stadion
B1938/HIF/LUIF
Kastrup Stadion
19.
lørdag
13.00
Nykøbing FC
livescore
2 - 6
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Anlæg nord (01)
Ishøj IF
Anlæg nord (01)
19.
lørdag
13.30
Horbelev
3 - 5
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Horbelev stadion
DMI
Horbelev stadion
19.
lørdag
14.30
Nykøbing FC
livescore
3 - 0
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
FC Helsingør
Anlæg nord (01)
20.
søndag
11.00
AIK 65 Strøby Fodbold
livescore
2 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
Strøbyhallen
B1938/HIF/LUIF
Strøbyhallen
21.
mandag
19.00
Horbelev
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Horbelev stadion
ØUB
Horbelev stadion
22.
tirsdag
17.45
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Horbelev stadion
NFB/NAB
Horbelev stadion
22.
tirsdag
18.00
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
Horbelev stadion
IF Svend Gønge
Horbelev stadion
23.
onsdag
18.00
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Horbelev stadion
MB
Horbelev stadion
23.
onsdag
19.00
Horbelev
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Horbelev stadion
NAB
Horbelev stadion
24.
torsdag
18.30
Tingsted
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Tingsted stadion
B1938/HIF/LUIF
Tingsted stadion
24.
torsdag
18.45
Horbelev (2)
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Systofte
Horbelev stadion
25.
fredag
18.30
Væggerløse
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Garant Arena
Horbelev
Garant Arena
26.
lørdag
13.00
HIK
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Kunst, HIK
Nykøbing FC
Kunst, HIK
26.
lørdag
14.00
B 1938
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Idestrup stadion
Horbelev (1)
Idestrup stadion
27.
søndag
10.30
Tingsted
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Tingsted stadion
Horbelev (2)
Tingsted stadion
27.
søndag
13.00
Herlufsholm GF
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 2
Herlufsholm Stadion
Nykøbing FC
Herlufsholm Stadion
27.
søndag
13.30
AB Tårnby
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Nykøbing FC
Tårnby Stadion
27.
søndag
14.30
Nykøbing FC
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (03) Efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
Greve Fodbold
Anlæg nord (01)
28.
mandag
19.00
Horbelev
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Horbelev stadion
B 1938
Horbelev stadion
29.
tirsdag
18.30
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Idestrup stadion
Vordingborg IF
Idestrup stadion
30.
onsdag
18.45
Ørslev GIF (V)
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Ørslev Sportsplads
Horbelev
Ørslev Sportsplads
31.
torsdag
18.00
Rønnede IF
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
Rønnedehallen
B1938/HIF/LUIF
Rønnedehallen
31.
torsdag
18.30
Væggerløse
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Garant Arena
Horbelev (2)
Garant Arena
31.
torsdag
18.30
HB Køge Pigefodbold
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (03) Efterår • Pulje 2
Herfølge Stadion
Nykøbing FC
Herfølge Stadion
September 2017
1.
fredag
18.30
Horbelev
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Horbelev stadion
Horslunde
Horbelev stadion
1.
fredag
18.30
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Idestrup stadion
Væggerløse
Idestrup stadion
2.
lørdag
10.00
B. 73, Slagelse
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (03) Efterår • Pulje 2
Stadion Vest
Nykøbing FC
Stadion Vest
2.
lørdag
12.00
Præstø IF
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Præstø Stadion
B1938/HIF/LUIF
Præstø Stadion
2.
lørdag
12.45
Nykøbing FC
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
Vemmelev SGI
Anlæg nord (01)
2.
lørdag
13.15
Nykøbing FC
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Anlæg nord (01)
Slagelse B&I
Anlæg nord (01)
2.
lørdag
14.00
Horbelev (1)
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Eskilstrup
Horbelev stadion
3.
søndag
11.15
Vordingborg IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Vordingborg Stadion
B1938/HIF/LUIF
Vordingborg Stadion
4.
mandag
18.45
NFB
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Kvickly park
Horbelev
Kvickly park
5.
tirsdag
18.30
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Horbelev stadion
IF Svend Gønge
Horbelev stadion
6.
onsdag
18.00
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Horbelev stadion
FC Nakskov
Horbelev stadion
6.
onsdag
18.30
Horbelev
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Horbelev stadion
TGB
Horbelev stadion
7.
torsdag
18.00
Mern UIF
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Mern Stadion
B1938/HIF/LUIF
Mern Stadion
7.
torsdag
18.15
SB
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
SB´s anlæg
Horbelev (1)
SB´s anlæg
8.
fredag
19.00
FC Nakskov
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
OK+ stadion
Horbelev
OK+ stadion
9.
lørdag
13.00
Vordingborg-Ørslev
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 2
Vordingborg Stadion
Nykøbing FC
Vordingborg Stadion
9.
lørdag
14.30
Nykøbing FC
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
A 27
Anlæg nord (01)
10.
søndag
14.30
Nykøbing FC
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (03) Efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
Tuse IF
Anlæg nord (01)
11.
mandag
18.15
SIF
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Dahl A/S Park
Horbelev
Dahl A/S Park
12.
tirsdag
18.00
Horbelev (2)
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Horbelev (1)
Horbelev stadion
12.
tirsdag
18.15
ØUB
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Øster Ulslev stadion
B1938/HIF/LUIF
Øster Ulslev stadion
14.
torsdag
17.45
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
Horbelev stadion
Eskilstrup
Horbelev stadion
14.
torsdag
18.00
Vordingborg IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Vordingborg Stadion
Horbelev
Vordingborg Stadion
14.
torsdag
18.30
KFUM BK, Roskilde
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Lillevang Idrætscenter
Nykøbing FC
Lillevang Idrætscenter
16.
lørdag
11.00
HB Køge
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Køge Stadion
Nykøbing FC
Køge Stadion
16.
lørdag
13.15
Nykøbing FC
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Anlæg nord (01)
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Anlæg nord (01)
16.
lørdag
13.30
Horbelev (1)
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
NAB
Horbelev stadion
16.
lørdag
15.30
Horbelev (2)
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
B 1938
Horbelev stadion
17.
søndag
10.00
SB
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
SB´s anlæg
B1938/HIF/LUIF
SB´s anlæg
17.
søndag
11.00
Møns FK
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Stege Stadion
B1938/HIF/LUIF
Stege Stadion
17.
søndag
13.00
MB
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
MB's anlæg
Horbelev
MB's anlæg
18.
mandag
18.00
Horbelev
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Horbelev stadion
Rødby
Horbelev stadion
19.
tirsdag
18.00
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Horbelev stadion
FC Nakskov
Horbelev stadion
19.
tirsdag
18.30
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Idestrup stadion
Tingsted
Idestrup stadion
20.
onsdag
17.45
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Horbelev stadion
Eskilstrup
Horbelev stadion
20.
onsdag
18.00
Horbelev
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Horbelev stadion
Guldborg
Horbelev stadion
22.
fredag
17.30
DMI/B1990
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
Nysted Stadion
B1938/HIF/LUIF
Nysted Stadion
23.
lørdag
11.30
Jægersborg BK
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Jægersborg
Nykøbing FC
Jægersborg
23.
lørdag
12.00
Greve Fodbold
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (03) Efterår • Pulje 2
Greve Idræts Center
Nykøbing FC
Greve Idræts Center
24.
søndag
13.00
Nykøbing FC
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
Herlufsholm GF
Anlæg nord (01)
24.
søndag
13.00
Eskilstrup
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Eskilstrup stadion
Horbelev (2)
Eskilstrup stadion
24.
søndag
13.00
Horbelev
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Horbelev stadion
Frem Sakskøbing
Horbelev stadion
25.
mandag
17.45
ØUB
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Øster Ulslev stadion
Horbelev
Øster Ulslev stadion
27.
onsdag
17.45
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Horbelev stadion
Nyråd IF
Horbelev stadion
30.
lørdag
09.45
Nykøbing FC
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Anlæg nord (01)
B1938/HIF/LUIF
Anlæg nord (01)
30.
lørdag
10.00
LSF
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Ledøje Idrætscenter
Nykøbing FC
Ledøje Idrætscenter
30.
lørdag
11.30
Nykøbing FC
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (03) Efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
HB Køge Pigefodbold
Anlæg nord (01)
30.
lørdag
13.30
SIF
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Dahl A/S Park
Horbelev
Dahl A/S Park
30.
lørdag
14.00
Møns FK
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Stege Stadion
Horbelev
Stege Stadion
30.
lørdag
14.00
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
LUIF´s anlæg
Horbelev (1)
LUIF´s anlæg
30.
lørdag
14.30
Nykøbing FC
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
Næstved I.F.
Anlæg nord (01)
Oktober 2017
1.
søndag
10.00
Vordingborg IF
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Vordingborg Stadion
B1938/HIF/LUIF
Vordingborg Stadion
1.
søndag
10.30
Horbelev (2)
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
SB
Horbelev stadion
3.
tirsdag
17.30
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Horbelev stadion
Nyråd IF
Horbelev stadion
4.
onsdag
17.30
Nykøbing FC
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Anlæg nord (01)
B1938/HIF/LUIF
Anlæg nord (01)
4.
onsdag
17.30
SB
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
SB´s anlæg
Horbelev
SB´s anlæg
6.
fredag
17.15
FC Nakskov
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
OK+ stadion
B1938/HIF/LUIF
OK+ stadion
7.
lørdag
11.30
Nykøbing FC
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (03) Efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
B. 73, Slagelse
Anlæg nord (01)
7.
lørdag
12.00
Vemmelev SGI
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 2
Vemmelevhallen
Nykøbing FC
Vemmelevhallen
7.
lørdag
19.00
Væggerløse
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Garant Arena
B1938/HIF/LUIF
Garant Arena
8.
søndag
10.45
Horbelev (1)
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Nykøbing FC
Horbelev stadion
8.
søndag
11.30
B 1903
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
B1903
Nykøbing FC
B1903
8.
søndag
13.00
Ishøj IF
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Ishøj Idrætscenter
Nykøbing FC
Ishøj Idrætscenter
8.
søndag
13.00
NAB
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Nr. Alslev stadion
Horbelev (2)
Nr. Alslev stadion
8.
søndag
13.00
Horbelev
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Horbelev stadion
Nykøbing FC
Horbelev stadion
10.
tirsdag
18.30
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Idestrup stadion
Mern UIF
Idestrup stadion
11.
onsdag
17.15
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Horbelev stadion
Møns FK
Horbelev stadion
12.
torsdag
18.00
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
Horbelev stadion
Karise IK
Horbelev stadion
13.
fredag
18.00
NFB
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Kvickly park
Horbelev
Kvickly park
14.
lørdag
13.15
Nykøbing FC
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Anlæg nord (01)
AB Tårnby
Anlæg nord (01)
14.
lørdag
15.00
Tuse IF
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (03) Efterår • Pulje 2
Tusehallen
Nykøbing FC
Tusehallen
15.
søndag
11.00
Langebæk Alliancen
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 6
Stensved Stadion
B1938/HIF/LUIF
Stensved Stadion
15.
søndag
11.30
Nykøbing FC
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
Vordingborg-Ørslev
Anlæg nord (01)
21.
lørdag
13.30
Horbelev
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Horbelev stadion
Tingsted
Horbelev stadion
21.
lørdag
15.30
Horbelev (1)
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Tingsted
Horbelev stadion
22.
søndag
13.00
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
LUIF´s anlæg
Horbelev (2)
LUIF´s anlæg
28.
lørdag
12.00
Nykøbing FC
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
AB
Anlæg nord (01)
28.
lørdag
13.00
Slagelse B&I
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Slagelse Stadion Kunst
Nykøbing FC
Slagelse Stadion Kunst
28.
lørdag
13.30
Systofte
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
OK+ Arena
Horbelev (1)
OK+ Arena
29.
søndag
11.00
Horbelev (2)
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Nykøbing FC
Horbelev stadion
29.
søndag
13.00
Rødby
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Go´on Park
Horbelev
Go´on Park
November 2017
4.
lørdag
14.45
Nykøbing FC
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
Holbæk B&I
Anlæg nord (01)
8.
onsdag
18.30
Nykøbing FC
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Anlæg syd (21)
KFUM BK, Roskilde
Anlæg syd (21)
11.
lørdag
11.00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Lyngby Stadion
Nykøbing FC
Lyngby Stadion
11.
lørdag
13.30
Hvidovre IF
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 2
Hvidovre IF's baner
Nykøbing FC
Hvidovre IF's baner
18.
lørdag
13.15
Nykøbing FC
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Anlæg nord (01)
Jægersborg BK
Anlæg nord (01)
26.
søndag
12.00
Nykøbing FC
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Anlæg nord (01)
LSF
Anlæg nord (01)

Nyheder fra DBU Lolland Falster