Menu

Invitation U12 stævne

image

 

Invitation til stævne for U12 drenge (8 mands) på Horbelev Stadion

 

Torsdag den 22. juni 2017 kl. 17.00 – 20.00

 

I forbindelse med den årlige sportsuge i Horbelev inviteres alle klubber på Lolland-Falster og Sydsjælland til at deltage i et stævne for U12 drenge (8 mands). Stævnet er tænkt som en god og hyggelig måde at afslutte forårssæsonen på.

 

Der spilles 20 min. pr. kamp og alle hold er garanteret min. 3 kampe. Der vil være en pokal til det vindende hold samt andre gevinster.

 

Holdgebyr: kr. 200 pr hold som bedes indsat på konto nr. 6220 1103181 samtidigt med tilmeldingen. Husk at anføre klubnavn på indbetalingen.

 

Tilmelding af hold senest den 12. juni 2017 på e-mail: fodbold@horbelevif.dk. Program udsendes den 14.06.2017.

 

Med sportslig hilsen

Horbelev IF

Hans-Henrik Johannessen

Tlf. 29 71 57 16. E-mail: fodbold@horbelevif.dk

Følg os på Facebook

Følg os på Facebook

Klubbens kampe
April 2017
1.
lørdag
14.00
Horbelev
-
Herrer
Senior
Finale Kamp Old Boys 2 • Pulje 1
Horbelev stadion
DLF-Terslev
Horbelev stadion
2.
søndag
15.00
Horbelev
-
Herrer
Senior
Finale Kamp Old Boys 2 • Pulje 1
Horbelev stadion
Nykøbing FC
Horbelev stadion
5.
onsdag
17.45
B1938/HIF/LUIF
2 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 8
Idestrup stadion
Eskilstrup
Idestrup stadion
7.
fredag
18.15
Tingsted (2)
3 - 7
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Tingsted stadion
Horbelev (2)
Tingsted stadion
8.
lørdag
14.00
Systofte
0 - 4
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
OK+ Arena
Horbelev (1)
OK+ Arena
8.
lørdag
15.15
Nykøbing FC
3 - 8
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Zoo Banen (11 mands kunst)
Horbelev
Zoo Banen (11 mands kunst)
12.
onsdag
19.00
Horbelev
1 - 8
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 6
Horbelev stadion
Ørslev GIF (V)
Horbelev stadion
13.
torsdag
10.45
Horbelev
livescore
3 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Horbelev stadion
B. Frem
Horbelev stadion
13.
torsdag
13.00
Horbelev (1)
livescore
3 - 1
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Eskilstrup
Horbelev stadion
19.
onsdag
18.00
Østofte GIF
0 - 21
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 8
Østoftehallen
B1938/HIF/LUIF
Østoftehallen
19.
onsdag
18.30
NFB/NAB
Spillet
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
Nr. Alslev stadion
Horbelev/LUIF
Nr. Alslev stadion
19.
onsdag
18.45
SB
8 - 0
Herrer
M+40
Veteran Indledende • p2
SB´s anlæg
Horbelev
SB´s anlæg
19.
onsdag
19.15
SB
2 - 0
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 6
SB´s anlæg
Horbelev
SB´s anlæg
20.
torsdag
18.30
Horbelev (2)
livescore
0 - 5
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Nykøbing FC (1)
Horbelev stadion
20.
torsdag
18.30
Horbelev/LUIF
Spillet
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
LUIF´s anlæg
NFB/NAB
LUIF´s anlæg
23.
søndag
13.00
Horbelev
livescore
2 - 0
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Horbelev stadion
FC Nakskov
Horbelev stadion
25.
tirsdag
18.30
TGB
Spillet
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
TGB´s anlæg
Horbelev/LUIF
TGB´s anlæg
25.
tirsdag
18.45
LUIF
livescore
5 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
LUIF´s anlæg
Horbelev (2)
LUIF´s anlæg
26.
onsdag
18.00
B1938/HIF/LUIF
8 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 8
Idestrup stadion
FC Nakskov
Idestrup stadion
26.
onsdag
19.00
Horbelev
1 - 1
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 6
Horbelev stadion
Væggerløse
Horbelev stadion
28.
fredag
18.45
ØUB
0 - 0
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Øster Ulslev stadion
Horbelev
Øster Ulslev stadion
28.
fredag
19.00
NFB/NAB
Spillet
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
Kvickly park
Horbelev/LUIF
Kvickly park
29.
lørdag
15.30
Nykøbing FC (2)
livescore
4 - 4
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Anlæg nord (01)
Horbelev (1)
Anlæg nord (01)
Maj 2017
1.
mandag
19.00
NFB
3 - 0
Herrer
M+40
Veteran Indledende • p2
Kvickly park
Horbelev
Kvickly park
2.
tirsdag
18.30
Horbelev/LUIF
Spillet
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
Horbelev stadion
MB
Horbelev stadion
2.
tirsdag
18.30
B 1990
0 - 5
Herrer
Senior
DBU Pokalen • p1
Nysted Stadion
Horbelev
Nysted Stadion
3.
onsdag
18.00
NAB/NFB
9 - 0
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 8
Nr. Alslev stadion
B1938/HIF/LUIF
Nr. Alslev stadion
4.
torsdag
19.00
Horbelev (2)
2 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Systofte
Horbelev stadion
6.
lørdag
14.00
Møns FK
0 - 4
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 6
Stege Stadion
Horbelev
Stege Stadion
6.
lørdag
14.00
Horbelev (1)
livescore
1 - 1
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
B 1938
Horbelev stadion
7.
søndag
10.30
Eskilstrup
7 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Eskilstrup stadion
Horbelev (2)
Eskilstrup stadion
8.
mandag
19.00
Horbelev
0 - 7
Herrer
M+40
Veteran Indledende • p2
Horbelev stadion
Væggerløse
Horbelev stadion
9.
tirsdag
18.30
FC Nakskov (2)
Spillet
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
OK+ stadion
Horbelev/LUIF
OK+ stadion
10.
onsdag
19.00
GPA
1 - 1
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 6
Garant Arena
Horbelev
Garant Arena
11.
torsdag
19.00
Horbelev (2)
1 - 9
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Horbelev (1)
Horbelev stadion
13.
lørdag
13.30
Horbelev
2 - 1
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Horbelev stadion
Nykøbing FC
Horbelev stadion
15.
mandag
17.30
Horbelev/LUIF
Spillet
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
LUIF´s anlæg
Nykøbing FC
LUIF´s anlæg
15.
mandag
19.00
Nykøbing FC
livescore
13 - 0
Herrer
M+40
Veteran Indledende • p2
Anlæg nord (01)
Horbelev
Anlæg nord (01)
17.
onsdag
18.00
Væggerløse
2 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 8
Garant Arena
B1938/HIF/LUIF
Garant Arena
17.
onsdag
18.30
HIF
Spillet
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
Holeby stadion
Horbelev/LUIF
Holeby stadion
18.
torsdag
19.00
Nykøbing FC (2)
livescore
3 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Anlæg nord (01)
Horbelev (2)
Anlæg nord (01)
20.
lørdag
11.00
Horbelev/LUIF
Spillet
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
LUIF´s anlæg
FC Nakskov (1)
LUIF´s anlæg
20.
lørdag
13.30
B. Frem
0 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Inges Auto Park
Horbelev
Inges Auto Park
20.
lørdag
14.00
Horbelev (1)
1 - 5
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Væggerløse
Horbelev stadion
22.
mandag
19.00
Horbelev
livescore
2 - 4
Herrer
M+40
Veteran Indledende • p2
Horbelev stadion
B 1938
Horbelev stadion
23.
tirsdag
18.45
Horbelev
livescore
4 - 5
Herrer
Senior
DBU Pokal 2. Runde • p1
Horbelev stadion
Rødby
Horbelev stadion
24.
onsdag
18.30
B1938/HIF/LUIF
0 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 8
Idestrup stadion
MB
Idestrup stadion
24.
onsdag
18.30
Horbelev/LUIF
Spillet
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
Horbelev stadion
Rødby
Horbelev stadion
26.
fredag
19.00
FC Nakskov
4 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
OK+ stadion
Horbelev
OK+ stadion
28.
søndag
13.00
Tingsted (1)
0 - 0
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Tingsted stadion
Horbelev (1)
Tingsted stadion
28.
søndag
13.30
GIF/NAB/NFB
livescore
3 - 2
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 6
Guldborg stadion
Horbelev
Guldborg stadion
30.
tirsdag
19.00
Horbelev (2)
livescore
1 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
B 1938
Horbelev stadion
31.
onsdag
19.00
Horbelev
7 - 0
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 6
Horbelev stadion
Jungshoved IF
Horbelev stadion
Juni 2017
1.
torsdag
19.00
Horbelev (1)
2 - 1
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
LUIF
Horbelev stadion
2.
fredag
19.00
Horbelev
livescore
2 - 1
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Horbelev stadion
LUIF
Horbelev stadion
6.
tirsdag
19.00
Horbelev (2)
livescore
2 - 4
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Tingsted (1)
Horbelev stadion
7.
onsdag
18.30
B1938/HIF/LUIF
1 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 8
Idestrup stadion
TGB
Idestrup stadion
7.
onsdag
19.00
NAB
1 - 0
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Forår • Pulje 6
Nr. Alslev stadion
Horbelev
Nr. Alslev stadion
9.
fredag
18.30
Væggerløse
Spillet
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
Garant Arena
Horbelev/LUIF
Garant Arena
11.
søndag
10.45
Horbelev (1)
livescore
7 - 4
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Tingsted (2)
Horbelev stadion
11.
søndag
13.00
Horbelev
livescore
5 - 0
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
Horbelev stadion
ØUB
Horbelev stadion
12.
mandag
17.30
Nykøbing FC
Spillet
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
Anlæg nord (01)
Horbelev/LUIF
Anlæg nord (01)
12.
mandag
19.00
B 1938
livescore
10 - 0
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Idestrup stadion
Horbelev
Idestrup stadion
14.
onsdag
17.45
B1938/HIF/LUIF
4 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (04) Forår • Pulje 8
Horbelev stadion
Nykøbing FC
Horbelev stadion
14.
onsdag
18.30
Horbelev/LUIF
Spillet
Herrer
U11
U-11 drenge , 8-mands, årg. 06 • p1
Horbelev stadion
SB
Horbelev stadion
15.
torsdag
19.00
Væggerløse
2 - 4
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Garant Arena
Horbelev (2)
Garant Arena
16.
fredag
18.30
Horbelev/LUIF
Spillet
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
LUIF´s anlæg
FC Nakskov (2)
LUIF´s anlæg
17.
lørdag
13.30
Nykøbing FC (1)
livescore
4 - 1
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Anlæg nord (01)
Horbelev (1)
Anlæg nord (01)
17.
lørdag
15.30
LUIF
livescore
1 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 1 Oprykningsspil • p1
LUIF´s anlæg
Horbelev
LUIF´s anlæg
19.
mandag
19.00
Horbelev
1 - 1
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Horbelev stadion
NFB
Horbelev stadion
20.
tirsdag
18.30
FC Nakskov (1)
Spillet
Herrer
U12
U-12 drenge 1 , 8-mands, årgang 05 • p1
OK+ stadion
Horbelev/LUIF
OK+ stadion
26.
mandag
19.00
Horbelev
0 - 7
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Horbelev stadion
SIF
Horbelev stadion
Juli 2017
30.
søndag
14.00
Horbelev IF
-
Herrer
Senior
Finale Kamp Old Boys 2 • Pulje 1
Horbelev stadion
Terslev G&IF
Horbelev stadion
August 2017
3.
torsdag
18.30
Horbelev IF
-
Herrer
Senior
Finale Kamp Old Boys 2 • Pulje 1
Horbelev stadion
NAB
Horbelev stadion
12.
lørdag
14.00
FC Nakskov
-
Herrer
Senior
Finale Kamp Old Boys 2 • Pulje 1
OK+ stadion
Horbelev IF
OK+ stadion
14.
mandag
19.00
Rødby
2 - 1
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Go´on Park
Horbelev
Go´on Park
15.
tirsdag
17.45
TGB
1 - 7
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
TGB´s anlæg
B1938/HIF/LUIF
TGB´s anlæg
16.
onsdag
19.00
Væggerløse
2 - 1
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Garant Arena
Horbelev
Garant Arena
18.
fredag
18.30
B1938/HIF/LUIF
livescore
2 - 2
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Idestrup stadion
SB
Idestrup stadion
19.
lørdag
13.30
Horbelev
3 - 5
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Horbelev stadion
DMI
Horbelev stadion
20.
søndag
11.00
AIK 65 Strøby Fodbold
livescore
2 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
Strøbyhallen
B1938/HIF/LUIF
Strøbyhallen
21.
mandag
19.00
Horbelev
2 - 5
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Horbelev stadion
ØUB
Horbelev stadion
22.
tirsdag
18.00
B1938/HIF/LUIF
1 - 0
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
Horbelev stadion
IF Svend Gønge
Horbelev stadion
23.
onsdag
18.00
B1938/HIF/LUIF
HMH
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Horbelev stadion
MB
Horbelev stadion
23.
onsdag
19.00
Horbelev
0 - 3
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Horbelev stadion
NAB
Horbelev stadion
24.
torsdag
18.30
Tingsted
1 - 1
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Tingsted stadion
B1938/HIF/LUIF
Tingsted stadion
24.
torsdag
18.45
Horbelev (2)
livescore
6 - 4
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Systofte
Horbelev stadion
25.
fredag
18.30
Væggerløse
3 - 0
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Garant Arena
Horbelev
Garant Arena
26.
lørdag
14.00
B 1938
livescore
7 - 0
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Idestrup stadion
Horbelev (1)
Idestrup stadion
26.
lørdag
15.30
Tingsted
livescore
2 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Tingsted stadion
Horbelev (2)
Tingsted stadion
28.
mandag
19.00
Horbelev
livescore
0 - 6
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Horbelev stadion
B 1938
Horbelev stadion
29.
tirsdag
18.30
B1938/HIF/LUIF
1 - 0
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Idestrup stadion
Vordingborg IF
Idestrup stadion
30.
onsdag
18.45
Ørslev GIF (V)
2 - 2
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Ørslev Sportsplads
Horbelev
Ørslev Sportsplads
31.
torsdag
18.30
Væggerløse
1 - 7
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Garant Arena
Horbelev (2)
Garant Arena
September 2017
1.
fredag
18.30
Horbelev
2 - 2
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Horbelev stadion
Horslunde
Horbelev stadion
3.
søndag
11.15
Vordingborg IF
5 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Vordingborg Stadion
B1938/HIF/LUIF
Vordingborg Stadion
4.
mandag
18.45
NFB
4 - 2
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Kvickly park
Horbelev
Kvickly park
5.
tirsdag
18.00
Rønnede IF
3 - 1
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
Rønnedehallen
B1938/HIF/LUIF
Rønnedehallen
6.
onsdag
18.00
B1938/HIF/LUIF
8 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Horbelev stadion
FC Nakskov
Horbelev stadion
6.
onsdag
18.30
Horbelev
1 - 4
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Horbelev stadion
TGB
Horbelev stadion
7.
torsdag
18.15
SB
4 - 1
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
SB´s anlæg
Horbelev (1)
SB´s anlæg
8.
fredag
19.00
FC Nakskov
livescore
10 - 0
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
OK+ stadion
Horbelev
OK+ stadion
11.
mandag
18.00
B1938/HIF/LUIF
2 - 0
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Idestrup stadion
Væggerløse
Idestrup stadion
11.
mandag
18.15
SIF
9 - 2
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Dahl A/S Park
Horbelev
Dahl A/S Park
12.
tirsdag
18.00
Horbelev (2)
5 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Horbelev (1)
Horbelev stadion
12.
tirsdag
18.15
ØUB
0 - 15
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Øster Ulslev stadion
B1938/HIF/LUIF
Øster Ulslev stadion
14.
torsdag
18.00
Vordingborg IF
3 - 1
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Vordingborg Stadion
Horbelev
Vordingborg Stadion
15.
fredag
17.45
B1938/HIF/LUIF
9 - 0
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
Horbelev stadion
Eskilstrup
Horbelev stadion
16.
lørdag
13.30
Horbelev (1)
livescore
2 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
NAB
Horbelev stadion
16.
lørdag
15.30
Horbelev (2)
livescore
2 - 1
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
B 1938
Horbelev stadion
17.
søndag
10.00
SB
livescore
5 - 0
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
SB´s anlæg
B1938/HIF/LUIF
SB´s anlæg
17.
søndag
13.00
MB
8 - 0
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
MB's anlæg
Horbelev
MB's anlæg
18.
mandag
18.00
Horbelev
7 - 0
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Horbelev stadion
Rødby
Horbelev stadion
19.
tirsdag
17.45
B1938/HIF/LUIF
5 - 0
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Idestrup stadion
Tingsted
Idestrup stadion
20.
onsdag
17.45
B1938/HIF/LUIF
2 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Horbelev stadion
Eskilstrup
Horbelev stadion
20.
onsdag
18.00
Horbelev
1 - 2
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Horbelev stadion
Guldborg
Horbelev stadion
22.
fredag
17.30
DMI/B1990
3 - 4
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
Nysted Stadion
B1938/HIF/LUIF
Nysted Stadion
24.
søndag
13.00
Eskilstrup
3 - 12
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Eskilstrup stadion
Horbelev (2)
Eskilstrup stadion
24.
søndag
13.00
Horbelev
2 - 2
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Horbelev stadion
Frem Sakskøbing
Horbelev stadion
25.
mandag
17.45
ØUB
livescore
1 - 2
Herrer
M+40
Veteran 2 • p1
Øster Ulslev stadion
Horbelev
Øster Ulslev stadion
27.
onsdag
17.45
B1938/HIF/LUIF
5 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Horbelev stadion
Nyråd IF
Horbelev stadion
30.
lørdag
13.30
SIF
0 - 1
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Dahl A/S Park
Horbelev
Dahl A/S Park
30.
lørdag
14.00
LUIF
livescore
3 - 1
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
LUIF´s anlæg
Horbelev (1)
LUIF´s anlæg
Oktober 2017
1.
søndag
10.00
B1938/HIF/LUIF
3 - 7
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 8
Horbelev stadion
Herlufsholm GF
Horbelev stadion
1.
søndag
10.00
Vordingborg IF
2 - 5
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Vordingborg Stadion
B1938/HIF/LUIF
Vordingborg Stadion
1.
søndag
10.30
Horbelev (2)
7 - 0
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
SB
Horbelev stadion
3.
tirsdag
17.45
B1938/HIF/LUIF
2 - 1
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
Horbelev stadion
Karise IK
Horbelev stadion
4.
onsdag
17.30
Nykøbing FC
1 - 4
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Anlæg syd (21)
B1938/HIF/LUIF
Anlæg syd (21)
4.
onsdag
17.30
SB
1 - 1
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
SB´s anlæg
Horbelev
SB´s anlæg
6.
fredag
17.15
FC Nakskov
1 - 6
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) Efterår • Pulje 4
OK+ stadion
B1938/HIF/LUIF
OK+ stadion
7.
lørdag
12.00
Væggerløse
1 - 2
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Garant Arena
B1938/HIF/LUIF
Garant Arena
8.
søndag
10.45
Horbelev (1)
2 - 1
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Nykøbing FC
Horbelev stadion
8.
søndag
13.00
NAB
livescore
2 - 2
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Nr. Alslev stadion
Horbelev (2)
Nr. Alslev stadion
8.
søndag
13.00
Horbelev
livescore
0 - 3
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Horbelev stadion
Nykøbing FC
Horbelev stadion
10.
tirsdag
18.30
Præstø IF
8 - 5
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 8
Præstø Stadion
B1938/HIF/LUIF
Præstø Stadion
11.
onsdag
17.15
B1938/HIF/LUIF
4 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Horbelev stadion
Møns FK
Horbelev stadion
11.
onsdag
17.15
Horbelev
3 - 0
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Horbelev stadion
Jungshoved IF
Horbelev stadion
13.
fredag
19.00
NFB
4 - 0
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Zoo Banen (11 mands kunst)
Horbelev
Zoo Banen (11 mands kunst)
21.
lørdag
13.30
Horbelev
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Horbelev stadion
Tingsted
Horbelev stadion
21.
lørdag
15.30
Horbelev (1)
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Tingsted
Horbelev stadion
22.
søndag
13.00
LUIF
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
LUIF´s anlæg
Horbelev (2)
LUIF´s anlæg
25.
onsdag
17.15
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 8
Horbelev stadion
MB
Horbelev stadion
28.
lørdag
13.30
Systofte
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
OK+ Arena
Horbelev (1)
OK+ Arena
29.
søndag
11.00
Herlufsholm GF
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (07) Efterår • Pulje 8
Herlufsholm Stadion
B1938/HIF/LUIF
Herlufsholm Stadion
29.
søndag
11.00
Horbelev (2)
Herrer
Senior
Herre Serie 3 • p2
Horbelev stadion
Nykøbing FC
Horbelev stadion
29.
søndag
13.00
Rødby
Herrer
Senior
Herre LFS • p1
Go´on Park
Horbelev
Go´on Park

Nyheder fra DBU Lolland Falster